Novinky O Chytrých Hodinkách

Amazfit GTR je velké překvapení z Číny. Luxusní provedení a výdrž vás skoro omráčí

Už při oznámení vzbudily chytré hodinky Amazfit GTR velká očekávání. Příslib opravdu prémiového designu a velmi slušné výdrže navnadil hodně fanoušků. Hodinky ve verzi Stainless Steel 47 mm už mám doma a přináším proto jejich recenzi.

Za zapůjčení děkujeme CZC kde si můžete hodinky koupit .

Obsah recenze

Amazfit GTR dostanete v černé krabičce. Ve skutečnosti jde jen o obal, který kryje čistě bílé balení, na jaké jsme u Xiaomi a jejich sub značek zvyklí.

Uvnitř najdete vše důležité:

hodinky

nabíjecí kolébku

návod v podobě malé, ale objemné knížečky

Heslem hodinek je Move Beautifully, na což vás v balení upozorní nápis.

Amazfit GTR jsou hodinky klasického elegantního stylu s kulatým „ciferníkem“. Že jde o hodiny chytré prozradí hlavně jejich velikost. Verze 47 mm je docela robustní a na ženské zápěstí spíše nevhodná.

Materiál těla hodinek ve verzi 47 mm si můžete zvolit z následujících:

nerez ocel

hliník

slitiny titanu

Přehled verzí velkostí 47 mm. Ke koupi je i omezená edice Iron Man.

Pro menší zápěstí má Azafit GTR model 42 mm, který už podle barev cílí více na ženy nebo sportovce.

Na pravé straně najdete dvě tlačítka. Horní hodinky zapne nebo vrátí na úvodní obrazovku, pokud jste někde uvnitř systému hodinek. Funkce spodního je volitelná a můžete si v přidružené aplikaci nastavit, jakou činnost po zmáčknutí provede. Já jsem si zvolil přístup k notifikacím, v nabídce je ještě aktuální status, měření tepu, počasí, cvičení, alarm, kompas nebo různé stopky a kuchyňské minuty.

Pochvalu si Amazfit zaslouží za barevné odlišení tlačítek. Část těla toho horního je totiž červená, což má nejspíše pomoci si zapamatovat, co které dělá a navíc slouží i jako decentní designový prvek.

Můžete si vybírat i mezi dvěma typy pásků. Luxusní kůží nebo sportovnějším silikonem. Sám svoje běžné hodinky nesundávám vůbec a k modelu s koženým páskem tak přistupují více jako ke klasickým hodinkám, které do sprchy nepatří.

Pásek není z kůže celý, celá spodní část je nejspíše silikon, což by se mohlo pozitivně projevit na životnosti. Silikonová část navíc obsahuje vystouplé plošky, které zajišťují vzdušnost.

Hodinky jsou překvapivě lehké, pokud je srovnám s podobně velkým modelem od Samsungu.

Hodinky mají velmi slušnou výbavu, jak je vidět z jednotlivých parametrů. Podařený je hlavně AMOLED displej.

dotykový AMOLED 1.3″

rozměry displeje 47.2mm x 47.2mm x10.7mm

Bluetooth 5.0

RAM: 16MB

ROM: 64MB

voděodolnost: 5ATM (IP 67)

kapacita baterie: 410 mAh

dobíjecí čas : 1,5 – 2 hodiny

hmotnost 0,062 kg

GPS/Glonass

K nabíjení slouží speciální kolébka. Má v sobě magnet, který je docela silný a na hodinky se prostě „přicucne“, jakmile se k ní přiblížíte. I díky tomu nejsou s připojením žádné problémy. A i když se jedná o proprietární nabíječku, bez které hodinky nenabijete, díky dlouhé výdrži se nemusíte strachovat, když jedete na pár dnů pryč. Dobu nabíjení výrobce udává na 1,5 až 2 hodiny, což jsem zatím nemohl otestovat.

Hodinky mám k dispozici teprve druhý den a stav baterie se za 24 hodin změnil o 1 procentní bod, přičemž mi došlo několik notifikací z Messengeru, avíza na jednotky hovorů.

Už jsem to nakousl výše. Amazfit GTR má AMOLED displej. Což znamená, že se můžete těšit s absolutní černé v prostředí systému. Rozlišení i celková jemnost zobrazení jsou na dobré úrovni a jako celek AMOLED displej přispívá k prémiovému pocitu z hodinek.

Je pochopitelně dotykový, takže počítejte se šmouhami od vašich prstů. Displej můžete probudit dvojitým poklepáním, nebo horním tlačítkem či gestem otočení ruky.

V rámci správy energie si můžete v systému nastavit, za jak dlouho se displej sám po aktivaci vypne. Hodinky nabízejí rozsah od 5 do 15 vteřin a továrně mají nastaveno vteřin osm. Na kontrolu času to stačí, ale někde mi továrně nastavený čas nesedí a změnil jsem jej na 15.

Měnit můžete i ciferník aka watch face. Jde to přímo z aplikace, kde je aktuálně 40 různých na výběr. Dá se čekat, že časem přibudou další a určitě se s nezávislými aplikacemi přidá i komunita.

Ovládání je založeno na dotyku, přičemž prostředí se velmi podobná Tizenu od Samsungu. Pohyb do levé či strany vyvolá jednotlivá okna pro stav vašich fitness aktivit a měření srdečního tepu.

Přetažením shora dolů se dostanete do nastaveních různých módů a informaci o stavu baterie. Tah odspodu vám spustí podrobnou nabídku všech funkcí.

Displej reaguje na dotyk většinu času velmi dobře.

V prostředí nenajdete češtinu, volit můžete mezi angličtinou, španělštinou, ruštinou, francouzštinou a italštinou. Výrobce slibuje budoucí podporu pro němčinu, turečtinu, japonštinu, korejštinu, čínštinu a arabštinu.

Jak se hodinky ovládají vám ukáže krátké video níže.

U správných chytrých hodinek nesmějí chybět funkce, jako je měření srdečního tepu a počítadlo kroků. Nejinak je tomu i u Amazfit GTR.

K tomu navíc přidává i ovládání hudby, kdy můžete například Spotify spuštěné na mobilu ovládat v hodinkách. Ovšem pouze základně na posun písniček na další či předcházejicí. To mi přijde pro běžní potřeby ucházející.

Hodinky podporují notifikace z telefonu. V obslužné aplikaci – místo Mi Fit si musíte nainstalovat speciální Amazfit aplikaci – si vyberete, které notifikace chcete zobrazovat. Aplikace Amazfit mi nabídla všechny aplikace z mobilu, za což jde opět pochvala směrem k výrobci. Ne všechny chytré hodinky toto umějí a někde je nabídka omezená.

Je zde ale velké mínus. Čeština tradičně nefunguje a místo českých znaků vidíte otazníky.

Nastavit si můžete, že notifikace na hodinky přijdou jen v době, kdy je displej mobilu vypnutý, což je logická volba a šetří baterii.

Hodinky nemají žádné vnitřní úložiště, které byste mohli využít pro uložení hudby.

Pro spojení s telefonem umějí hodinky použít úspornější Bluetooth 5.0. První spárování probíhá načtením QR kódu, který hodinky vygenerují a zpracuje jej aplikace Amazfit. Tady, stejně jako u Amazfit Bip, jsem si všiml problému.

Hodinky se sice spárují a fungují, ale nevidíte je ve spárovaných zařízeních Bluetooth ve vašem mobilu. Řešením je několikrát po sobě hodinky zkusit spárovat z nastavení aplikace Amazfit v části pro Odemknutí obrazovky (funkce Androidu Smart Lock).

Žádné další možnosti hodinky nenabízejí, slot na SIM kartu byste hledali marně.

Hodinky mám teprve krátce, takže mohu popsat jen pár dojmů. Prvním je váha. Na to, z čeho jsou hodinky vyrobené, jsou překvapivě lehké. Kožený pásek na ruce drží dobře a oproti ostatním hodinkám mě ani nestahuje, ani není volný.

Budík je dostatečně silný. Pro mě je vibrační buzení dost zásadní funkce:)

Pro mě osobně velké překvapení. Amazfit se už dlouho slibně vyvíjel a model GTR pro mě představuje dosavadní vrchol. Systém je funkční, relativně velmi svižný (ne tak, jako u Samsungu, to mohou ale spravit aktualizace), dobře pracuje s telefonem a přitom vám hodinky vydrží více, než jednotky dní. Navíc má nastavenou sympatickou cenovku. [submit-review ]Předpovídám mu velký prodejní úspěch. Celou recenzi v průběhu 14 dnů rozšířím o postřehy z delšího používání.

Cena na Alze Cena na Mall Cena na Heuréka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *