Jak by mohly Samsung Galaxy konkurovat Apple Watch? Jedině díky redesignu!
O tom, že Apple Watch válcují trh s hodinkami, dokonce nejen s těmi chytrými, jsme si četli již mnohokrát. Prodeje Apple Watch vyšší než součet prodejů švýcarských značek, to je fenomenální úspěch. Ale konkurence se nesmí vzdávat, protože vždycky jsou možnosti, jak se na trhu postavit i dominantnímu Applu. Nás zaujalo, co Jay McGregor z webu Forbes navrhuje hodinkám Samsung Galaxy: technologický redesign, se kterým by dokázaly Apple Watch zdárně konkurovat. O co jde?
Co v článku najdete:
Jak souvisí chytré reproduktory s navrhovaným redesignem Samsung Galaxy Watch? Velmi úzce. Samsung si nedávno patentoval chytrý reproduktor se skládací obrazovkou. Zařízení má sice typický válcový tvar, jaký je pro chytrý reproduktor typický, ale nově má displej, který je v základu sbalený kolem vnější strany zařízení, přičemž se v případě potřeby rozvine do ploché čtvercové obrazovky.
Korejský Samsung evidentně plánuje osazovat svou technologií ohebných displejů i jiná zařízení než smartphony. Na co by se měli soustředit především, jsou podle McGregora právě chytré hodinky. I Apple Watch jsou totiž výrazně omezeny malinkatým displejem.
Současné Samsung Galaxy Watch již nedokáží dohnat velký náskok Apple Watch na trhu s nositelnostmi, ale pokud by je Samsung vybavil skládacím displejem, jistě by brzy zaujaly velkou část spotřebitelů. Limitující malé displeje iritují stále více lidí.
Nejde s nimi totiž plnohodnotně nahradit telefon, když jej potřebujete nechat v kapse či v kabelce. Ale hodinky se skládacím displejem by to dokázaly. Současné hodinky s malými displeji se sice stále více blíží funkcionalitě smartphonů, jenže jejich další rozvoj je v největší míře omezen právě, jen a pouze velikostí displeje.
Nutno dodat, že hodinky, které zvládají hlasovou komunikaci, to trochu zachraňují, ale ne všude si chcete nechat číst zprávy nahlas nebo na ně nahlas odpovídat, že?
Právě skládací displej je tím, co by posunulo chytré hodinky o level výš z pohledu nezávislosti na smartphonech. eSIM už jsou u Apple Watch i u Samsung hodinek dostupné, dostatečně velká obrazovka stále ne.
A právě ta chybí k nezávislému chatování na pohodlné klávesnici nebo k pohybu v aplikacích přímo v hodinkách. Model s rozkládací obrazovkou by mohl zaplnit prázdné místo na trhu, které zeje mezi současnými chytrými hodinkami a smratphony. A možná by dokázalo takové zařízení i částečně nahradit současné mobily.
Aby měly hodinky se skládacím displejem úspěch, musejí nabídnout i pohodlný a přitažlivý design. Možná si vzpomenete na projekt od značky Lenovo, které nabídlo chytré hodinky s možností přenastavení do něčeho, co vypadalo jako smartphone již v roce 2016. Jenže model byl příliš velký a na zápěstí nepohodlný.
Celkem nedávno přišly na trh hodinky Nubia nebo TicWris Max , které kombinují nositelnosti s možnostmi smartphonu. Jenže právě design je v těchto případech tím, co limituje úspěšnost. Design Lenovo byl příliš těžkopádný, Nubia působí celkem neohrabaně, navíc s výraznými motivy kyberpunku nesedí většinovému zákazníkovi. A TicWris Max jsou příliš velké, nemají totiž skládací obrazovku.
Byť prahneme po nových technologiích, nikdy není samotná technologie tím, co by umělo prodávat. Na to musejí budoucí výrobci chytrých hodinek se skládacími obrazovkami myslet především. Aby se totiž prodávaly ve větším, je nutné modelům dodat stejně školácky jednoduchý a učesaný design v tenkém provedení, jako mají právě Apple Watch, k tomu dodat velmi dobrou funkcionalitu.
Mezi současnými značkami vyrábějícími nositelnostmi je podle McGregora právě Samsung tím, kdo by dokázal v dohledné době přijít na trh se skládacím displejem u smartwatch . Bylo by totiž naivní domnívat se, že pozice Apple Watch je na trhu s chytrými hodinkami neotřesitelná. Nedávné uvedení Motoroly Razr a okamžitý obrovský zájem o tento telefon nám ukazuje, že stačí správně pojaté technologické vylepšení, a hned je na trhu velmi silný hráč.
Informace jsme našli na webu Forbeom