K mytí rukou bychom měli přidat i mytí hodinek, s výjimkou těch zlatých
Ještěže je spousta chytrých hodinek vodotěsná nebo alespoň voděodolná. Vědci si totiž vzali na mušku povrch náramkových hodinek, včetně hodinek chytrých. Zaměřili se na mikroskopické obyvatele, kteří by se tam mohli vyskytovat. A co zjistili? Rozhodně se nejedná o neobydlený prostor!
Stěry z povrchů náramkových hodinek zkoumali vědci z Florida Atlantic University a vyslali do světa nikoliv překvapivou zprávu, že na všech površích objevili různé bakterie. Poměrně hodně byly zastoupeny E-coli nebo stafylokok. Pod mikroskopy se dostaly vzorky ze dvaceti různých náramkových hodinek, přičemž vědci zjistili, že silikonové pásky nebo plastové povrchy hodinek jsou bakteriemi zaneseny nejvíce.
Čtvery hodinky byly na svém povrchu nositeli E-coli, na dalších šesti modelech byly stopové pozůstatky po E-coli. Devatery hodinky hostily stafylokoky a sedmery měly na povrchu kombinaci obou typů bakterií nebo jejich stop. V podstatě bez jakéhokoliv mikroskopického života byly jen hodinky zlaté.
Co z toho plyne? Pokud chcete mít čistotu bez práce, berte zlato. V ostatních případech si hodinky čas od času omyjte mýdlem a vodou, přičemž se snažte použít vodu pouze vlažnou, protože proud příliš teplé vody ohrožuje voděodolnost hodinek. A hlavně: bakterie jsou všude v nás i okolo nás, tak to s panikou z jejich přítomnosti nepřehánějme.
Informace jsme našli na webu News965om