Výhled trhu s chytrými hodinkami do roku 2025? Vypadá slibně!
Ekonomické studie a prognózy se nevyhýbají ani trhu s chytrými hodinkami a fitness náramky. A ani nemohou, protože jde o rychle rostoucí segment, který v budoucnu ukrojí velký koláč z celkového trhu s elektronikou – alespoň podle výsledků různých studií a analýz. Key Players Business Strategies Analysis se dotkla i trhu s nositelnostmi. Dala do kupy doposud získaná data a prognózy o vývoji světového trhu s chytrými hodinkami a vyvodila několik podstatných závěrů. Pojďme se na ně podívat.
Chytré hodinky se postupně stanou dominujícím segmentem celého trhu s wearables. Proč? Protože v reakci na rostoucí požadavky na funkce nositelností, v reakci na rozvoj 3G a 4G v hodinkách nebo na rychle rostoucí schopnosti umělé inteligence, zejména schopnost učit se, se stanou hodinky zkrátka tím nejžádanějším na trhu s wearables. Nehledě na to, že s čím dál více modely chytrých hodinek můžeme přímo telefonovat. A to je pohodlí, které nás bude bavit i v roce 2025.
Silné a rozvinuté ekonomiky budou podporovat trh s chytrými hodinkami stále více stále častějšími nákupy těchto zařízení. Ale přidají se k nim i národy, které nejsou tak bohaté. Využijí totiž toho, že zejména Čína a pacifická oblast Asie je producentem levných hodinek, ovšem při zachování té funkčnosti, která méně náročným uživatelům prozatím dostačuje.
Navíc se Čína stala centrem nejnovějších technologií, které ráda pouští do světa za přijatelné ceny. I to motivuje a nadále bude motivovat velkou část světa k nákupům u čínských výrobců – totiž možnost rozšířit chytrou domácnosti a nositelnosti o levné a relativně funkční novinky, i když sami víme, že ne s tak dokonalým designem, který nabídnou drahé světové značky.
Jenže, k čemu drahý design, že? A že je spousta věcí výsledkem kopírování? Na to trh příliš neslyší, protože originální výrobci poptávají za svou produkci prostě přemrštěné částky. Lidé chtějí levný pokrok, nikoliv drahou módu. Možná na to drahé značky časem přijdou.
Citelně zesílí poptávka po chytrých hodinkách také ve zdravotnictví. Oceňuje totiž možnost bezdrátového (wi-fi) sledování stavu (kondice) nehospitalizovaného pacienta v reálném čase při jeho reálném životě. Poptávku zesiluje hlavně rostoucí výskyt kardiovaskulárních onemocnění.
A právě zkvalitnění funkcí měření tlaku, tepu, saturace krve kyslíkem, to je výzva, kterou by producenti hodinek měli přijmout, aby se usadili ve zdravotnické oblasti jako spolehlivá značka. Tady je velký tržní potenciál.
Kdo zůstává mezi klíčovými producenty chytrých hodinek? Podle studie by to i nadále měly být Martian Watches, Qualcomm Incorporated, Nike Inc., Fitbit Inc., Garmin Ltd., Sony Electronics Inc., ConnecteDevice Ltd., Samsung Electronics Co. Ltd., and Apple Inc. Ale rostoucí počet fúzí a akvizic zrychlí růst globalizace trhu s chytrými hodinkami, a to již do roku 2025. Co myslíte, schramstne Amerika Čínu nebo Čína Ameriku? A kam se vrtne Korea?